eng
Akçansa
Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan, 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, 2004 yılından bu yana Stratejik İletişim Yönetimi, Kurumsal İletişim, İtibar Yönetimi, Lider İletişimi, İç İletişim, Medya İlişkileri, Kurumsal Sosyal Sorumluluk İletişimi, Pazarlama İletişimi ve Kriz İletişimi alanlarında Ünite İletişim’den destek almaktadır...
Aydın Doğan Vakfı
Azur
Barry Callebaut
Temelleri 1911’de atılan ve bugün dünyanın en büyük çikolata ve kakao ürünleri üreticisi konumunda olan Barry Callebaut, 1996 yılında Belçika kökenli Callebaut firması ile Fransız Cacao Barry firmalarının birleşmesiyle kuruldu. 40’dan fazla ülkede, 12.000 üzerinde çalışanı ve 60 fabrikası ile 2.1 milyon ton üretim yapan Barry Callebaut, bir asrı aşkın deneyimini ve tutkusunu Türkiye’de paylaşmak hedefiyle, kurumsal itibar yönetimi, lider iletişimi, paydaş ilişkileri ve sürdürülebilirlik iletişimi kapsamında ÜNİTE Edelman ile iş birliği imzaladı.
BASF
Türkiye’de 1880 yılından itibaren köklü bir geçmişe sahip olan dünyanın lider kimya şirketi BASF, 2011 yılından beri Ünite İletişim ile gerçekleştirdiği işbirliğine devam etmektedir. Ünite İletişim, iletişim faaliyetlerini BASF’nin iklimlerin korunması, enerji verimliliği, gıda ve ulaşım gibi küresel sorunlara çözüm bulma konusunda gerçekleştirilen çalışmaların artırılmasına ve markanın “Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz” misyonuna paralel olarak yürütmektedir. Ünite İletişim, izlediği devam iletişimi ile de markanın kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerine yönelik iletişim çalışmalarını da sürdürmektedir.
BEST
Bosch Türkiye
Bosch Türkiye, ‘Mobilite Çözümleri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri” ile ‘Dayanıklı Tüketim Malları’ alanlarında 5 ayrı şirketle Bursa, Kocaeli, Manisa ve Tekirdağ’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Bosch Grubu, Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlamış olup, ilk fabrikasını ise 1972 yılında Bursa’da kurmuştur. Bosch Grubu’nun ürün ve hizmetleri, yenilikçi, fayda sağlayan ve sıra dışı çözümler aracılığıyla yaşam kalitesini artırmak için tasarlanmaktadır. Böylelikle Bosch, dünya çapında “Yaşam için teknoloji’ sağlamaktadır. Bosch Türkiye’nin Bursa, Manisa ve Tekirdağ’da Ar-Ge Merkezleri bulunmaktadır. 2011 – 2012 yıllarında da Ünite’den iletişim danışmanlığı hizmeti alan Bosch, 2015 Şubat ayı itibariyle Ünite’den kurumsal itibar yönetimi ve marka iletişimi alanında hizmet alacak.
Brisa
Ünite İletişim, Türkiye’nin lider lastik üreticisi olan Brisa ile 2012’nin Mart ayından bu yana birbirinden başarılı organizasyonlara imza atmaya devam etmektedir. Faaliyetlerini “sürdürülebilir büyüme ile topluma üstün değerler sunma” misyonu çerçevesinde sürdüren Brisa’nın projelerini medyaya ve kamuoyuna duyurmak için ihtiyaç duyduğu köprü görevini Ünite İletişim başarıyla sürdürmektedir.
BSH Ev Aletleri
Türk beyaz eşya sektörüne, Avrupa'nın en çok tercih edilen markaları Bosch ve Siemens’in yanı sıra özel markası Gaggenau ve yerel markası Profilo ile hizmet veren BSH, 2010 yılından bu yana Ünite İletişim ile çalışmaktadır. Ünite İletişim, BSH Ev Aletleri’ne stratejik iletişim yönetimi, kurumsal itibar yönetimi, liderlik iletişimi, iç iletişim, medya ilişkileri, kriz iletişimi, kurumsal sosyal sorumluluk iletişimi, tasarım ve etkinlik yönetimi alanlarında hizmet vermektedir.
Burger King
concorde
concorde
ÇALIK DENIM
Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık tarafından Malatya'da 1987 yılında 111 milyon dolarlık yatırımla kurulan Çalık Denim, dünyanın önde gelen premium denim üreticileri arasında almaktadır. Denim kumaş üreten Çalık Denim'in yıllık kumaş üretim kapasitesi 44 milyon metreye ulaşmıştır. Çalık Denim, üretiminin yüzde 50’den fazlasını ihraç etmektedir. Ayrıca Diesel, Replay, G-Star, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Topshop, River Island, M&S, Citizen of Humanity, Guess, Joe’s Jeans, Banana Republic, H&M, GAP, Zara, Mavi, Colin’s gibi dünya markaları için üretim gerçekleştirmektedir.
ÇALIK ENERJİ
Çalık Holding iştiraklerinden Çalık Enerji; Türkiye ile birlikte Orta Doğu, Orta Asya, Afrika Kıtası ve Balkanları kapsayan geniş bir coğrafyada, elektrik üretimi-dağıtımı ve enerji altyapı tesisleri müteahhitliği faaliyetlerini sürdürmektedir. Mitsubishi Corporation, Çalık Grubu ile 20 yıllık işbirliğini 2015 yılında Çalık Enerji’den hisse alarak ortaklığa dönüştürmüştür.
Çalık Holding
Ditaş
Diversey
Erikli
Türkiye’de sektörünün lideri Erikli Su ve Meşrubat Pazarlama San. ve Tic. A.Ş.; Erikli, Alaçam, Nestle Pure Life, Acqua Panna, Perrier ve S.Pellegrino dahil olmak üzere toplam altı markasıyla su, mineralli su ve aromalı gazlı içecek kategorilerinde tüketicileriyle buluşuyor. Yaygın satış ağı, yüzlerce hizmet noktası ve eğitimli bayi elemanları ile tüketicilerine kaliteli ve hızlı servis hizmeti sunuyor. 900’ün üzerinde çalışanı, 5 dağıtım merkezi ve 900’e yakın bayisi ile alanındaki büyümesini sürdüren Erikli, sağlıklı nesiller için toplumun ve çevrenin korunmasına ve sürdürülebilirliğine yönelik de toplumsal projeler geliştiriyor.
FOX Networks Group Türkiye
FNG Türkiye; FOX TV, FOXLIFE, FX, FOXCRIME, FOXSPORTS, National Geographic Channel, Nat Geo Wild, Nat Geo People, BabyTV ve 24Kitchen olmak üzere toplam 10 kanal ve web siteleriyle, belgesel, dizi, eğlence ve yemek programlarından oluşan geniş bir içerik yelpazesini izleyenleriyle buluşturmaktadır. Ünite İletişim, Ekim 2016 tarihinden bu yana FOX Networks Group Türkiye’ye, Kriz İletişimi alanında danışmanlık desteği vermektedir.
Golf
Hepsiburada
Türkiye’nin lider e-ticaret markası Hepsiburada, 30 farklı kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünüyle (SKU) aylık ortalama 21 milyon ziyaretçinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Gebze’de 100 bin metrekare depolama alanıyla e-ticaretin en büyük operasyon merkezlerinden birine sahip olan Hepsiburada, üstün teknolojiye sahip altyapısıyla Türkiye’de e-ticaretin gelişimine ve dijital dönüşüme katkı sağlamaktadır. Şimdiye dek 3 kez Türkiye’nin en sevilen e-ticaret markası (Lovemark) seçilen Hepsiburada, sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun da en büyük e-ticaret platformu olan Hepsiburada, 2017 yılı itibariyla Ünite İletişim ile çalışmaktadır.
Ice Dream
IKEA
‘Evinizin Her Şeyi IKEA’ sloganıyla Türkiye'de yepyeni bir dekorasyon anlayışı ve alışveriş deneyimi sunan IKEA, 8.000 çeşidi aşkın mobilya ve aksesuar ile her zevke her bütçeye hitap etmektedir. IKEA Dünya genelinde franchise sistemi ile mağazalar açarak Türkiye‘de Maya Holding A.Ş‘nin ana hissedarı olduğu MAPA Mobilya ve Aksesuar A.Ş ile ; İstanbul’da 2, İzmir’de, Bursa’da ve Ankara’da birer olmak üzere toplam 5 mağazaya sahiptir. Türkiye’de yeni bir konsept olan Sipariş ve Teslim Noktası ile Bodrum ve Adana’da da hizmet veren IKEA Türkiye, yeni mağazalar açmak üzere yatırım çalışmalarını sürdürmektedir. Ünite İletişim, IKEA Türkiye’ye kurumsal ve marka iletişimini yönetmek üzere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
KARADENİZ HOLDİNG
Kariyer.net
KARPOWERSHIP
Kordsa
Sabancı Holding bünyesinde 1973 yılında kurulan Kordsa, bugün dünyanın lider naylon ve polyester iplik, kord bezi ve tek kord üreticisidir. Şirket, bugün lastik takviye pazarında global lider pozisyonundadır. Dünya çapında üretilen her üç otomobil lastiğinden biri ve her iki uçak lastiğinden biri Kordsa ürünleriyle güçlendirilmektedir. Kordsa ayrıca inşaat ve kompozit güçlendirme alanlarına da odaklanmaktadır. Kordsa Ar-Ge Teknoloji Merkezi ile global takviye pazarında teknoloji trendlerini belirlemektedir. Nisan 2015 tarihinden bu yana Ünite İletişim ile stratejik iş ortaklığı yürüten Kordsa, kurumsal iletişim, medya ilişkileri ve iç iletişim alanlarında hizmet almaktadır.
KUMPORT
MAGNOLIA
Maxion
Dünyanın en büyük jant üreticisi Maxion Wheels ve İnci Holding iştiraki olan Maxion İnci Jant Grubu, Avrupa’nın tek lokasyonda bünyesindeki toplam 4 fabrika ile binek, hafif ticari ve ağır vasıta ticari araçlar için üretim yapan en büyük alüminyum ve sac jant üreticisidir. 2018’de 10 milyondan fazla jant üretimi gerçekleştiren ve toplamda 1700 kişiye istihdam sağlayan Maxion İnci Jant Grubu'nun yaptığı ihracat, toplam cirosunun %80'ini oluşturmaktadır.
Modanisa
Nissan
Japonya’nın ikinci büyük otomotiv şirketi olan ve dünyada 267.000'den fazla çalışanı ile faaliyet gösteren Nissan, yenilikçi ve heyecan verici modellerin üretim tutkusuyla hizmet veriyor. Nissan, inovasyon ve teknolojinin herkes için heyecan yaratacak formda, ulaşılabilir hale gelmesine gayret göstererek insanların yaşamlarını zenginleştiriyor. 1993 yılından bu yana Türkiye pazarında olan Nissan, 2017 itibari ile Ünite İletişim’le çalışmaya başlamıştır.
Novartis
Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmalarından biridir. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis yenilikçi ilaçlar, jenerik ilaçlar ve göz sağlığı ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Dünya genelinde 180’in üzerinde ülkede faaliyet göstermekte olan Novartis, tüm grup şirketlerinde yaklaşık 119.000 kişiyi istihdam etmektedir. Türkiye’de 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürüten Novartis’in, biri hammadde olmak üzere 4 üretim tesisi bulunmaktadır. İnsanların yaşam kalitesini artıracak ve ömürlerini uzatacak yeni yollar keşfetme misyonuyla çalışmalarını yürüten Novartis, 2016 yılında Ünite ile çalışmaya başlamıştır.
NYB
Özgen Ship Supply
Özgen Ship Supply, İstanbul’un Haliç bölgesinde, bir gemi tedarik firması olarak 1950 yılında kuruldu. Şirket 1982 yılında, geniş ürün yelpazesi ve servis ağı sunan ilk modern satış ve depolama tesisini; Türkiye’nin en büyük tersaneler ve gemi inşaat yan sanayi bölgesi olan Tuzla’da açtı. 2003 yılında endüstriyel boya markası OZGENPaint altında deniz boyaları üretmeye başladı.

Özgen Ship Supply, günümüzde Tuzla’da 1.750m2 ve Yalova’da 1.500m2 ofis ve depolama alanlarıyla, yerli ve uluslararası armatörlere gemi tedariki alanında uygun fiyatlı, kaliteli ve uzun ömürlü ürünler sağlamakta ve teknik destek sunmaktadır.

ÜNİTE Edelman, Özgen Ship Supply’a 2020 yılı Ocak ayından bu yana kreatif çalışmalar ve sosyal medya alanlarında hizmet vermektedir.
Rönesans Gayrimenkul
Rönesans Holding
1993 yılında Rusya St. Petersburg’da kurulan Rönesans Holding, dünyanın 20’den fazla ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veriyor. Holding, inşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteriyor. Dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde 38’inci sırada yer alan Rönesans Holding, aynı listede Avrupa’nın en büyük 10’uncu müteahhitlik şirketi konumunda bulunuyor. Ünite İletişim 2018 yılından bu yana, Rönesans Holding’in kurumsal ve marka iletişimini yönetmek üzere danışmanlık hizmeti sunuyor.
Rönesans Sağlık Yatırım
2012 yılında kurulan Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş.mevcut yatırımlarını artırarak, sağlık yatırımları portföyünü hızla genişletmeyi amaçlamaktadır. Ünite İletişim 2018 yılından bu yana, Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş.’ye kurumsal ve marka iletişimini yönetmek üzere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Schneider Electric
Türkiye’deki tarihi Osmanlı dönemine uzanan ve enerji yönetimi konusunda uzman olan Schneider Electric’in Ünite İletişim ile 2012 yılında WFES ödül töreni için Abu Dhabi seyahatiyle başlayan iş ortaklığı, gerçekleştirilen medya çalışmaları ve organizasyonlarla devam etmektedir. Schneider Electric daha iyi bir gelecek sunmak adına konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanı sıra enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır.
Shell
Simon-Kucher & Partners
Şirketlerin büyüme ve kar hedeflerini, TopLine Power® stratejisiyle gerçekleştirmelerini kanıta dayalı başarılı sonuçlarla sağlayan Simon-Kucher & Partners; fiyatlandırma başta olmak üzere pazarlama ve satış alanlarında yüksek standartta çözüm sunuyor ve şirketleri dijital dönüşüme hazırlıyor. Otomotiv, bankacılık, sigorta, inşaat ve perakende gibi birçok sektörde danışmanlık hizmeti veren ve Türkiye’de 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Simon-Kucher & Partners’ın 25 ülkede 38 ofisi bulunuyor.
Sütaş
TEGV
Temsa İş Makineleri
Temsa İş Makinaları Hakkında
Türkiye’nin önde gelen iş makinaları üreticisi Temsa İş Makinaları, iş makinaları ve maden makinaları üretiminde dünyanın lider markası Komatsu ile birlikte, Volvo Trucks, Crown, Dieci ve Terex Finlay markalarının da distribütörlüğünü yürütmektedir.

Temsa İş Makinaları; temsilciliğini yaptığı markaların satış ve satış sonrası servis hizmetlerinin yanı sıra kiralama hizmeti ve ikinci el satış ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

2014 yılından bu yana Sabancı Topluluğu ile Japon Marubeni Gruplarının %51-%49 ortaklığında bir Türk-Japon ortaklığı olarak faaliyetlerini sürdüren Temsa İş Makinaları 2017 yılı Temmuz ayı itibariyle Ünite İletişim ile çalışmaktadır.
Unilever
Türkiye’deki ilk yatırımını, 1952’de gerçekleştiren Unilever, 2002 yılından beri iletişim danışmanlığı konusunda Ünite İletişim’e güvenmektedir. Ünite İletişim, Unilever’in kurumsal markasının yanında Unilever bünyesinde bulunan Sana, OMO, Yumoş, Rinso, Domestos, Cif, Cif Sunlight ve Unilever Food Solutions markalarına da iletişim danışmanlığı hizmeti vermektedir.
Usta Dönerci
ÜçS Kale Holding
Türkiye’nin önde gelen markalarından olan Kale Kilit’in bünyesinde bulunan gayrimenkul stoklarının yeniden yapılandırılmasıyla 2011 yılında 3S Kale Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ve 3S Kale Yapı ve Ticaret A.Ş. şirketleri kuruldu. 2014 yılında 3S Kale Enerji şirketi ile jeotermal enerji alanında yatırım yapılmaya başlandı. 2015 yılında grup şirketlerini bünyesinde toplayan 3S Kale Holding A.Ş. kuruldu. Gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteren 3S Kale Holding, kentsel dönüşüm ve jeotermal enerji gibi Türkiye için çok önemli dinamiklerden hareketle ülke ekonomisine katma değer sağlıyor. Ünite İletişim, 3S Kale Holding’e stratejik iletişim yönetimi, kurumsal itibar yönetimi, iç iletişim, medya ilişkileri, kurumsal sosyal sorumluluk iletişimi, dijital iletişim, tasarım ve etkinlik yönetimi alanlarında hizmet vermektedir.
VEOCEL
Lenzing Group’un bünyesinde yer alan VEOCEL™, kişisel bakım ve hijyen ürünleri üreten firmaların elyaf ihtiyacını karşılıyor. VEOCEL™ elyafları botanik kökenli olması sebebiyle tamamen doğada çözünerek çevreye karşı duyarlı bir çözüm olarak öne çıkıyor. Ünite İletişim, VEOCEL™ ’e stratejik iletişim yönetimi, marka yönetimi, lider iletişimi, medya ilişkileri, kriz iletişimi, sosyal sorumluluk iletişimi, reklam, tasarım ve etkinlik yönetimi hizmetlerinin yanı sıra dijital iletişim stratejileri ve uygulamaları, sosyal medya stratejisi, içerik ve moderasyon hizmetleri sunuyor.
VYŞD
Varlık Yönetim Şirketleri sektörünün gelişmesine ve işlemlerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Varlık Yönetimi Şirketleri Derneği ile Ünite İletişim’in, hedef kitleler nezdinde derneğin doğru algılanmasını sağlayacak şekilde, itibar yönetimi ve medya ilişkileri iletişimi alanlarındaki işbirliği Eylül 2014’den bu yana devam etmektedir.
Yatırım Finansman
Türkiye'nin ilk sermaye piyasası kuruluşu olarak, Türkiye İş Bankası ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nın (TSKB) öncülüğünde, 13 büyük bankanın katılımıyla 1976 yılında kurulan Yatırım Finansman 2010 yılından beri Ünite İletişim’den iletiştim danışmanlığı hizmeti almakta, ülke çapında güçlü ve yaygın hizmet ağıyla, Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden bireysel ve kurumsal yatırımcılara güvenilir, kaliteli ve hızlı sermaye piyasası hizmetleri sunmaktadır.
Yemek Sepeti
Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi olan Yemeksepeti, 2001 yılında kuruldu. Bugün itibariyle 67 ilde, 19.000’in üzerinde üye restoran ve günde aldığı ortalama 300 bin siparişle 10,5 milyon kullanıcısına hizmet veriyor. Yemeksepeti, 2017 yılından bu yana Stratejik İletişim Yönetimi, Kurumsal İletişim, İtibar Yönetimi, Lider İletişimi, İç İletişim, Medya İlişkileri, Kurumsal Sosyal Sorumluluk İletişimi, Pazarlama İletişimi ve Kriz İletişimi alanlarında Ünite İletişim’den destek almaktadır...